Szülői értekezlet Kiemelt

Tisztelt Szülők!

A 2014/2015-ös tanév első szülői értekezlete 2014. szeptember 11-én csütörtökön, 16:30-tól lesz.

Nyári tudnivalók

2014. július 2-től augusztus 22-ig az iskola titkárságán csak ügyeletet tartunk: minden szerdán 8:00 órától 12:00 óráig.

Javítóvizsga időpontja: 2014. augusztus 27. /szerda/

Pótbeiratás időpontja: 2014. augusztus 28. /csütörtök/

Tankönyvek átvétele: 2014. augusztus 31. /vasárnap/ 15 órától

Tanévnyitó ünnepély: 2014. augusztus 31. /vasárnap/ 17.00 órakor

Az Országos Atlétika Diákolimpia aranyai

2014. május 24-én Budapesten az Ikarusz Stadionba indultak útnak szakadó esőben diákjaink.

A két napos országos atlétika versenyen kettő lány és egy fiú képviselte iskolánkat igen eredményesen. A szeszélyes időjárás sem zavarta meg versenyzőinket a kiváló eredmények elérésében. Többször volt olyan pillanat, amikor úgy éreztük, hogy most fog „leszakadni” az ég és vége mindennek, de Fortuna megkegyelmezett mindenkinek és csak csöpögés, borulás jutott a versenyzőknek.

2014: DUE sajtófesztivál

Iskolánk részt vett a 2013 őszén lezajlott KUKAKULTÚRA elnevezésű kampányban, melyet az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség hirdetett meg. A DUE Médiahálózat közreműködésével két tisztelet jegyet nyertünk a 21. Országos Ifjúsági Sajtófesztiválra, Budapestre a Millenáris Parkba. Stefanovics Mercédesz és Mesterházy Mónika 11.D osztályos tanulók vettek részt a rendezvényen. Élménybeszámolójukat itt olvashatjátok:

II. Légpuskalövő verseny eredményei

Május végén elsősorban a kollégisták részére szerveztük meg a légpuskalövő versenyt, amely az időjárás viszontagságai miatt csak második nekifutásra sikerült megrendezni.

Öt lány és 32 fiú indult a versenyen. A három órán át tartó vetélkedésen a fiúknál nagyon szoros eredmény született.

Május 29-én nagyszünetben az eredményhirdetésen a helyezettek átvehették az érem és a gumicukor jutalmat.

Lányok:    1. Mesterházi  Mónika       11/D   (34)

2. Paricska Georgina        11/D   (18)

Mindent megnyert a leány focicsapatunk

Az idei tanévben, amilyen tornán elindultak a Medgyaszay Iskola leány focistái, azt mindegyiket megnyerték. A múlt héten bezsebeltük a Coca-Cola tavaszi fordulójának 1. helyét, és a VI. korcsoportos megyei diákolimpia döntőjét is. Ezzel kivívtuk a jogot, hogy Veszprém megye diákolimpia bajnokaként képviseljük a megyét és iskolánkat az országos döntőben 2014. május 17-18-án.

Csapattagok:

Újabb sikerek a Megyei Diákolimpián

A két napos diákolimpia második napjára  is jutott még egy kis „aranyeső” a szép , kellemes tavaszi napon.  Öt versenyzőnk indult, ahol kettő diákunk lett első.  Örvendetes volt nézni, ahogy küzdöttek, harcoltak az érmekért.

Diszkoszvetés lány :  I. Kálmán Alexandra 9.Ny V.korcsoport 41.14 m

200 m fiú síkfutás:  I. Kovács Krisztián 9.C  VI. korcsport   24.5 mp

A Megyei Atlétika Diákolimpia sikerei

A 2014. május 7-i Megyei Atlétika Diákolimpián az időjárás kedvezett a megyei versenyzőknek, mert nem esett, pedig lógott az eső lába és így nagy meleg sem volt. Alapos bemelegítést követően sorba jöttek a versenyszámok és zúdult ránk egymás után kellemesen az  „aranyeső”.

EREDMÉNYEK

Súlylökés leány egyéni:    I. Kálmán Alexandra 9.Ny  12,27 m (3 kg)

IV. Juhász Anna            9.Ny   8,28 m  (3 kg)

II. LÖVÉSZ LÉGPUSKA VERSENY

Iskolánk 2014. május 20.  (kedd) 14.00 órától 15 óra 30 percig lövész versenyt szervez. Elsősorban a kollégista tanulókat várjuk. A versenyt a célpont-10SE közreműködésével szervezzük meg.

A helyezettek érem és gumicukor díjazásban részesülnek. A leány és fiú kategória külön lesz értékelve.

Helyszín: a tanműhely háta mögötti füves rész.

Jelentkezni Tóthné Nagyőszi Ildikó tanárnőnél lehet 2014. május 19-ig (hétfő).

Minden érdeklődőt szeretettel várunk.

Oldalak

Feliratkozás Medgyaszay István Szakképző Iskola, Gimnázium és Kollégium RSS csatornájára